چالش کتاب

دوست عزیزم بانوی پاییز مهربون از وبلاگ باد و بارون من رو به یه چالش بسیار عالی دعوت کرده!

چالش معرفی کتاب

منم با کمال میل این چالش رو می پذیرم

من تصمیم گرفتم یکی از کتابهایی رو خیلی وقت پیش خوندم رو براتون معرفی کنم. کتاب ورونیکا تصمیم میگیرد بمیرد نوشته پائولو کوئلیو نویسنده برزیلی با ترجمه آقای آر.ش حج.ازی از انتشارات کاروان

یه خلاصه ای از کتاب رو براتون میذارم و خوندن کتابهای این نویسنده رو بهتون توصیه میکنم

ورونیکا، دختر جوانی‌ که‌ به‌ دنبال‌ مرگ‌ رفته، زندگی‌ را می‌یابد. او نزدیک‌ یک‌ هفته‌ بین‌ زندگی‌ و مرگ‌ سرگردان‌ است، ولی‌ آگاهی‌اش‌ از مرگ‌ باعث‌ می‌شود شدیدتر زندگی‌ کند و کارهایی‌ را انجام‌ دهد که‌ پیش‌ از آن‌ هرگز نکرده‌ بود. ورونیکا به‌ آن‌ چه‌ ندارد می‌اندیشد و زندگی‌ خود را دوباره‌ ارزیابی‌ می‌کند.
به نظر می رسد که ورونیکا هرچه می خواهد دارد. شب ها برای تفریح بیرون می رود، با مردهای جذاب ملاقات می کند، اما شاد نیست. در زندگی اش چیزی کم است. برای همین است که صبح روز ۱۱ نوامبر سال ۱۹۹۷، تصمیم می گیرد بمیرد. با قرص دست به خودکشی می زند و هرچند خودکشی اش موفق نیست، دکتر به او می گوید که تا چند روز دیگر می میرد.
این داستان، ورونیکا را در این روزهای حساس تعقیب می کند، چرا که ورونیکا در کمال تعجب پی می برد که جذب بیمارستانی شده که در آن بستری است. در این شرایط چیزهایی را کشف می کند که پیشتر هرگز به خودش اجازه نداده بود: نفرت، ترس، کنجکاوی، عشق... تجربه اش او را به تدریج به درک این حقیقت وادار می کند که هر ثانیه از زندگی اش، گزینشی میان مرگ و زندگی است. این کتاب پائولو کوئلیو درباره‌ی کسانی است در قالب های معمول اجتماعی نمی گنجند. درباره جنون است و نیاز به یافتن راهی متفاوت برای زندگی، برای کسانی که اغلب با پیشداوری های دیگران آزار می بینند، فقط به این دلیل که مثل دیگران فکر نمی کنند.
قطعاتی از کتاب :
-در دنیایی که هر کسی به هر بهایی،برای بقایش میجنگد، در مورد رفتار کسانی که تصمیم میگیرند بمیرند، چه قضاوتی میشود کرد؟
هیچ کس نمیتواند قضاوت کند. هر کسی وسعت رنج خود را میشناسد، و میزان فقدان معنای زندگیش را.
-دیوانه بمانید اما مانند عاقلان رفتار کنید،خطر متفاوت بودن را بپذیرید اما بدون جلب توجه متفاوت باشید.
-آگاهی از مرگ، ما را تشویق می کند تا شدیدتر زندگی کنیم.

 

/ 8 نظر / 21 بازدید
بانو

سلام مهتاب عزيزم ، خيلي متشکرم که پذيرفتي . معرفي کتابت هم بسيار خوب و بجا بود . چه قطعات زيبا و پرمعنايي انتخاب کردي . بازم تشکر ميکنم [گل]

مهتاب۲

من این کتابو چند سال پیش خوندم. از پائولو کتابهای کیمیاگر و کوه پنجم هم قشنگه... در ضمن من به شما کتاب بادبادک باز از خالد حسینی رو پیشنهاد میکنم

بانوی شرقی

چه داستان جالبی ! حتما در اولین فرصت میخونمش مرسی مهتاب جون

بانو

کتاب بادبادک باز اثر خالد حسيني هم کتاب بسيار زيباييه . حتما تهيه کن و بخون .

بانو

کجايي مهتاب خانوم ؟ چرا آپ نميکني ؟

زرین

من عاشق پائولو کوولو بودم اما بعد که بورخس رو خوندم حس کردم از رو دستش کپی کرده.برای همین دیگه نخوندمش.فقط یه کتابش رو دوست دارم اونم کیمیاگر که ترجمه یه خانم هست.

سینافعال

سلام دوست عزیز من یک رمان نوشتم وتو وبلاگم گذاشتم اگه مایل باشید لطفا از وبلاگم بازدید کرده ورمانم را بخوانید ونظر دهید.اگر تشریف بیاورید خوشحال می شوم.