گیاهانی که هوای خانه را تصفیه می کنند.(2)

گیاه شمشیری

نام انگلیسی: (Sansevieria trifasciata)

گیاه شمشیری که با نام سانسویریا نیز شناخته می شود را زبان مادرشوهر هم می گویند. این گیاه در نور کم رشد می کند. هنگام شب، این گیاه درست برعکس دیگر گیاهان، دی اکسید کربن را جذب و اکسیژن متصاعد می کند. این گیاه را داخل اتاق خود قرار دهید تا شب، هنگامی که خواب هستید، اکسیژن متصاعد کند و شما استنشاق کنید.

چه کمکی می کند: این گیاه شمشیری به کم شدن میزان دی اکسید کربن موجود در هوا کمک می کند. همچنین فرمالدئید و بنزن هوا را نیز از بین می برد.

 

پوتوس طلایی

نام انگلیسی: (Epipremnum aureum)

پوتوس از خانواده گل شیپوریان است. زیبایی این گیاه برای رنگ های ابلق طلایی و سفید مایل به کرم برگ های آن در ترکیب با رنگ سبز است. این گیاه بالارونده است و ساقه های انعطاف پذیری دارد. می توانید در گلدان شاخه ای قرار دهید تا گیاه را سراپا نگه دارد. یا می تواند آن را داخل گلدانی از بلندی آویزان کنید یا برگ های آن را با نخ شکل دهید.

چه کمکی می کند: این گیاه نیز فرمالدئید و همچنین مونوکسید کربن و بنزن موجود در هوا را از بین می برد. سعی کنید یکی از این گلدان ها را در ورودی یا بالای جاکفشی جلوی در خانه قرار دهید. در این مکان دود اگزوز ماشین ها تجمع بیشتری دارند و ممکن است وارد فضای داخل خانه شود. 

 

بگونیا وکس

نام انگلیسی: (Begonia semperflorens)

این گیاه زیبا را باید زیر نور مستقیم آفتاب قرار دهید و این گیاه چوبی مانند در طول تابستان گل های بسیار زیبای سفید، صورتی یا قرمز می دهد.

چه کمکی می کند: گیاه بگونیا در جذب و از بین بردن بنزن و مواد شیمیایی متصاعد از تولوئن که در بسیاری از چسب های مایع و برخی واکس ها موجود هستند، نقش بسیار موثری دارد. 

 

دراسینا با لبه های قرمز

نام انگلیسی: (Dracaena marginata)

این گیاه درختچه مانند بسیار دیر رشد می کند و دیر قد می کشد. برای رشد بهتر آن بهتر است آن را در اتاقی با سقف بلند و نور متعادل آفتاب قرار دهید و چند بار در هفته آبیاری کنید. لبه های قرمز رنگ برگ های این گیاه رنگ بسیار جالب توجهی دارند.

چه کمکی می کند: دراسینا با برگ های لبه قرمز، گازهای منتشره از زیلن، ترى کلرواتیلن‌ و فرمالدئید را کنترل می کند که از لاک و جلادهنده ها، سیلر و روغن جلا متصاعد می شوند.

 

کلوروفیتوم برگ گندمی

نام انگلیسی: (Chlorophytum comosum)

این گیاه برای افرادی که خیلی در مورد باغبانی اطلاعات ندارند گزینه مناسبی است. این گیاه برگ های پوشش دهنده علف مانند و آویزان دارد و بسیار سریع رشد می کند. این گیاه با برگ های بلند سبز و سفید در تابستان گل های ستاره ای سفید و زیبا می دهد. اگر این گیاه دور از نور باشد برگ هایش سریع بلند می شوند و زیبایی آن را از بین می برند.

چه کمکی می کند: این گیاه را روی ستون یا پایه قرار دهید یا در کنار پنجره آفتاب گیر آویزان کنید. این گیاه باعث از بین رفتن مولکول های بنزن و فرمالدئید هوا می شوند.

برترین ها

گردآوری پرتال اکاایران

/ 3 نظر / 63 بازدید
raha

بیائید تا هستیم همدیگر را لمس کنیم، سنگ قبر احساس ندارد . . . . پزشکی قانونی علت مرگ نامبرده را بسته شدن روزنه های امید ذکر کرد . . . [گل]

raha

خیلی عالی من عاشق گل و گیاهم همیشه دوست داشتم باغبونی کنم به گلها برسم راستی پختن نون توی تنور رو هم دوست دارم اما اینجا از این چیزا پیدا نمیشه[ناراحت] [گل]

سپیده

ممنون که به وبم اومدی از تعریفت هم ممنون تو هم وب خوبی داری[قلب]