اگر شما زن هستید...

دیروز وبلاگ زنی را میخواندم ،نوشته بود که دلش یک دوست میخواهد که بتواند با او در مورد افکارش حرف بزند. گفته بود که نمیتواند در این زمینه روی شوهرش حساب کند چون قضاوت و پیشداوری می کند.

 در روانشناسی پیشنهاد می شود که اگر میخواهید زودتر به نتیجه برسید روانپزشک همجنس انتخاب کنید.دلیلش این است که در رابطه با جنس مخالف فرد دچار بازی های جنسیتی می شود و اصل موضوع فراموش می شود.در دوستی و رابطه ی عمیق و انسانی هم همینطور است.

مردان اغلب به این موضوع واقف هستند ولی زنان انگار هنوز به فطرت انسانی بشر امید دارند.

فرض کنید شما زن هستید و در اداره ای کار می کنید و همکار مردی دارید که از نظر شما فرد قابل احترامی است. این همکار مرد شما، اندیشه های قابل تاملی دارد و به عنوان یک انسان روی شما تاثیر گذار است. در عین حال شما همسر دارید و به هیچ عنوان به جنسیت این همکار خود توجه ندارید. یعنی آنچه در اصل توجه شما را جلب کرده افکار این فرد است نه جنسیت او. حالا فرض کنید که شما به این همکار بیشتر از بقیه احترام می گذارید.فکر میکنید این مرد و دوستانش در مورد شما چطور حرف می زنند؟

مرد اول: هی رفیق! خانوم فلانی چقدر تحویلت می گیره؟

همکار مذکور: چه میدونم والا!

مرد اول: میخواد بهت بده!

مرد دیگر: آره بابا! تا بهت نده ول کنت نیست!

همکار مذکور: (فرو رفته در عالم هپروت و خیال پردازی جنسی!)

 بله این مکالمه  صد در صد  واقعی است و دوستی برای من تعریف کرده است.

ممکن است هنوز امیدوار باشید و بگویید نه بابا همه اینطور نیستند! از آنجا که من هم مثل شما یک زن هستم امیدوارم که حق با شما باشد ولی متاسفانه این نوع تفکر در بین مردان بسیار شایع است.در واقع شما در هر مقام و موقعیتی که باشید از نظر مردان جنسیت شما مهمتر است. نمونه اش جک هایی  است که در مورد رابطه ی ظریف و اشتون می سازند!

بنابراین اگر شما یک زن هستید هرگز به دنبال یک رابطه عمیق و انسانی با یک مرد نباشید. با هیچ مردی نمی شود رابطه ای بدون در نظرگرفتن جنسیت برقرار کرد. همین الان امتحان کنید. به دوستان مردتان بگویید که به برقراری رابطه جنسی با شما امیدوار نباشند خواهید دید که چطور همه چیز از جمله رابطه عاطفی و نزدیکی فکری شما را فراموش میکنند و دیگر پشت سرشان را هم نگاه نمی کنند.

 پیشنهاد من این است که قبل از اینکه با کلی احساسات منفی تنها بمانید حتما اینکار را بکنید. آنوقت متوجه خواهید شد که در نظر مردان شما نه یک انسان بلکه یک آلت جنسی متحرک!! بوده اید و هدفشان از ابراز عشق و محبت و دوستی چیز جز بهره بردای جنسی نبوده است!

در بین این مردان هم دو دسته وجود دارد :یک  دسته از آنها بسیار غیر انسانی تر عمل میکنند: یک رابطه یکطرفه برقرار می کنند و هر جا که منافعشان در خطر بیفتد بلافاصله میدان را خالی میکنند. دسته دوم رابطه شان قدری معقول تر است و حداقل به یک نوع بده بستان پایبندند.

اگر شما مرد هستید و اینجا را می خوانید بدانید که منظور من انتقاد نیست بلکه این یک مسئله طبیعی است. غلبه کردن بر جنسیت برای مردان به مراتب سخت تر از زنان است و یک مرد باید بسیار روی روان خود تسلط داشته باشد که موفق به برقراری ارتباطی بدون در نظر گرفتن جنسیت شود. امید که شما چنین مردی باشید

 

من نوشت: البته مردانی هم هستند که جزو این گروه ها نیستن و به زن از جنبه جنسیش کاری ندارن اما بسیاری از آقایون همینطورند و نمیشه این رو از قیافه شون فهمید! پس بهتره که فکر کنیم همه همینطورند مگر اینکه عکسش ثابت بشه. فکر کنم اینجوری کمتر بازیچه قرار بگیریم! 

ترس نوشت: باز آقایونی که این متن رو می خونن نیان داد و هوار راه بندازن که اینطور نیست! شما اگه اینطور نیستی داد و هوار نکن!

/ 14 نظر / 33 بازدید
نمایش نظرات قبلی
موهبت تنهایی

خواندمش واقعا همه حرفاش عینه واقعیته متاسفانه

مهسا

دقیقا همینطوره مهتاب جان. متاسفانه ما خنم ها همه چیز رو از زاویه دید خودمون میبینیم در صورتیکه اکثر مردها اونطور که ما فکر میکنیم نیستن. در کل یک زن وحتی یک مرد اگه توجه زیادی به یک جنس مخالف در هرجایی داشته باشه، در دیگران و در همون فرد این توهمی که شماازش حرف زدی به میون میاد [خرخون]

بهناز

متاسفانه.[ناراحت] این حرف کاملا درسته دست خودشون هم نیست این جورین دیگه.

ماه بانو

وااای چقدر این موجودات ترسناکن ( مردا رو میگم)[اضطراب]

الناز

خب اگه اینطور نبود که خدا اینطور رو حجاب و عفاف زنان پافشاری نمیکرد .

مهتاب2

حداقل 99 درصد اقایون اینی هستن که تو میگی. وقتی داری درباره ی موضوعی باهاشون حرف میزنی. اونا تو ظاهر به تو گوش میدن وتو باطن به داخل شورتت فکر میکن..

h@ni

سلام مرسی که ب وبم سر زدید و ممنون بابت همدردیت . و تبریک بابت تولد خواهرت و به نظرم مکالمه عادی اومد شایدم برای من عادیه ...نمیدونم

شيده

خيلي آگاهي بخش بود ممنونم

مهبد

چی شد که اینجوری شد...

مونا مونا

سلام شمارو تمشک بهم معرفی کرده. خیلی تعریفتونو کرد و بهم پیشنهاد کرد بهتون سر بزنم . چند تا از مطلباتو خوندم تا جایی که وقتم بهم اجازه داد. خوشحال می شم ب منم سر بزنی و از راهنمایی هایی که تمشک تعریفشونو می کرد منم بهره مند کنی. منتظرم