اگر می خواهید مادر شوید، لاک نزنید

محمد رضا صبری اظهار داشت: رشد بیماری های قلبی و عروقی در بین نوزادان هنوز به صورت علمی اثبات نشده اما بر اساس تجربی، این رشد را در جامعه پزشکی شاهد هستیم.

وی با اشاره به اینکه عوامل متعددی در دوران بارداری سبب بروز بیماری های قلبی در نوزادان می شود، ادامه داد: بین ۹۲ تا ۹۳ درصد از بیماری های قلبی در نوزادان را نمی توان علت یابی کرد اما بروز بیماری های عفونی و غیر عفونی در زمان بارداری مادران از جمله دیابت، مصرف برخی دارو ها، استفاده از داروهای ضد تشنج، مصرف دخانیات و الکل ازجمله عوامل بروز بیماری قلبی در نوزادان است.

این عضو هیئت علمی دانشگاه با بیان اینکه براساس آمار بین المللی زیر یک درصد از کودکان دنیا مبتلا به بیماری های قلبی مادرزادی می شوند، اظهار داشت: خانواده هایی که بچه اول آن ها بیماری مادرزادی قلبی داشته باشد احتمال بروز این بیماری در فرزند دوم بین ۳ تا ۵ برابر می شود.

صبری شانس ابتلا به این بیماری را در فرزند سوم پس از دو کودک مبتلا به بیماری قلبی مادرزادی بین ۱۰ تا ۱۵ برابر اعلام کرد و گفت: در خانواده ای که والدین و یک فرزند مبتلا به بیماری قلبی داشته باشد، احتمال ابتلا این بیماری در فرزند بعدی به ۵۰ درصد می رسد.

وی قرار گرفتن مادر باردار در مقابل اشعه فرابنفش، ایکس، مواد شیمیایی، استفاده از استون و لاک را سبب بروز بیماری های قلبی و عروقی در نوزدان دانست و بیان داشت: مادران در دوران بارداری باید از ارائه لباس ها به خشک شویی و رنگ و مش کردن مو پرهیز کنند.

صبری گفت: استفاده از مکمل های غذایی مثل اسید فولیک از بروز بیماری های قلبی و عصبی در نوزادان پیشگیری می کند.

منبع : سیمرغ

/ 3 نظر / 3 بازدید
mahtab

salam bashe hatman khabaret mikonam[شوخی][شوخی] merc k omadi azizam [گل][گل]

الناز

چه جالب . . . البته من هیچوقت نمی زنم . ولی نکته جالبی بود