بانوی پاییز
قالب وبلاگ

منظور از هولاهوپ (Hula Hoop)، حلقه‌‌ رنگینی است که کودکان با آن حرکاتی از قبیل چرخاندن دورکمر، دست یا پا و شیرین کاریهای دیگر را انجام می دهند البته بزرگسالان خصوصاً خانمها نیز در ایران از آن استفاده می کنند. چون در سال‌های اخیر این وسیله در کلاسهای ایروبیک مورد استفاده قرار گرفته است. مزایای استفاده از هولاهوپ را می توان به مواردی چون فرم دادن عضلات شکم، ران، پشت و پاها، افزایش انعطاف بدن، تقویت ماهیچه‌‌های بدن، کوچک شدن شکم، تقویت سلامت قلب و خارج شدن سموم بدن نسبت داد.


هولاهوپ‌های جدید از قطعات جداگانه‌ایی ساخته شده‌اند که مانند پازل به هم متصل می شوند و هرکس به تناسب دور کمرش می‌تواند قطر این حلقه را زیاد و کم کند. تغییر دیگری که در هولاهوپ‌های جدید داده شده، این است که سطح داخلی آن عاج‌دار شده است. این عاج‌ها کمک می‌کنند که حین چرخاندن آن به دور بدن ضربه‌های متوالی به چربی‌ها وارد شود و باعث بهتر سوختن این چربی‌ها می‌شود.

 

آنچه گفته شد بهانه ای بود برای اینکه شما دوستان بدانید این وسیله دایره شکل ساده (هولاهوپ) در تاریخ ۵ مارس سال ۱۹۶۳ میلادی یعنی ۵۰ سال پیش توسط یک آمریکایی بنام آرتور ملین اختراع شد. پیش از این نیز در سال ۱۹۵۸ میلادی چنین وسیله ای ابداع شده بود ولی آرتور اولین شخصی بود که بعنوان اختراع آنرا به ثبت رساند.

http://kamyab.ir

[ ۱۳٩٢/۱/۳۱ ] [ ۱:٥۳ ‎ق.ظ ] [ مهتاب ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

-گر مذهب مردمان عاقل داری یک دوست بسنده کن که یک دل داری زن، متاهل، ساکن قم ، لیسانس زیست شناسی، هنربند!!!
نويسندگان
لینک دوستان
موضوعات وب
امکانات وب